Рулонні касетні жалюзі UNI виготовляються в двох модифікаціях: система UNI-1 (плоскі направляючі) і система UNI-2 (об’ємні направляючі). У цій статті ми детально розповімо про конструкції, особливості та відмінності цих двох систем.
Конструкція рулонних касетних жалюзі UNI складається з касети (короб, в якому розміщений рулон з тканиною) і направляючих. Касета у обох систем практично однакова, за винятком 10 міліметрової підкладки, наявною у системі UNI-2. Направляючі у систем різні. UNI-1 забезпечена плоскими направляючими, а система UNI-2 забезпечена об’ємними направляючими. На мал 1 показані конструкції двох систем.
Мал 1. Конструкція рулонних касетних жалюзі UNI-1 і UNI-2
Система UNI-1 призначена для встановлення на штапик пластикового вікна. На верхній штапик встановлюється касета, а на бічні штапики - направляючі (направляючі приклеюються за допомогою двостороннього скотчу, а спосіб кріплення касети може бути як за допомогою двостороннього скотчу, так і за допомогою саморізів). При такому розташуванні конструкції для розміщення тканини використовується внутрішній простір світлового прорізу. Однак, при цьому касета зменшує світловий отвір на 45 мм, а бічні направляючі на 20мм з кожного боку. Необхідною умовою для встановлення системи UNI-1 є наявність штапика прямокутної форми з глибиною не менше 10мм. Якщо ж штапик глибиною менше 10 мм або у нього складна форма (закруглений, з великим ухилом, трикутний або з виступом), то в цьому випадку встановлюється система UNI-2. Наявність 10-ти міліметрової підкладки у касети і об’ємними направляючими дозволяє встановлювати систему за межами світлового прорізу, не прив'язуючись ні до глибині штапика, ні до його форми.
Мал 2. Місце встановлення рулонних касетних жалюзі UNI-1 і UNI-2
Розміщення тканини в системах UNI-1 і UNI-2 різне. У системи UNI-1 тканина переміщається в світловому прорізі в безпосередній близькості зі склом. Таке сусідство тканини і скла за певних умов може бути небезпечним. У разі утворення конденсату на склі (наприклад, при запотіванні вікон) можливо прилипання тканини до скла, і як наслідок, вихід з ладу механізму керування і псування тканини. Система UNI-2 позбавлена даної небезпеки. Тут тканина переміщається за межами світлового прорізу (мал 3).
Мал 3. Розташування тканин у системах UNI-1 и UNI-2
У закритому стані нижня планка системи UNI-1 примикає до нижнього штапика. Якщо у пластикового вікна погана геометрія, то можливе утворення щілини між нижньою планкою і нижнім штапіком вікна, що зовсім небажано при використанні тканини BlackOut. Система UNI-2 не вибаглива до геометрії вікна. Тут нижня планка перекриває нижній штапик (мал 4).
Мал 4. Розташування нижньої планки в системах UNI-1 и UNI-2
У рулонних касетних жалюзі UNI найгабаритнішим елементом є касета. Вона обмежує відкриття стулки вікна, впираючись у відкос. В системі UNI-1 касета компактніша і кут відкриття стулки більше, приблизно, на 11 градусів більше ніж у системі UNI-2 (мал 5). Дане обмеження більш значиме при встановленні касетних жалюзі на балконні двері, ніж на стулку вікна.
Мал 5. Ступінь відкриття стулки вікна з встановленою системою UNI-1 і UNI-2