Компанія «Захід-Пласт» пропонує Вам ознайомитися з матеріалами, розміщеними в цьому розділі для більшої поінформованості та правильного вибору товарів.
Для навігації натисніть на посилання, яке вас зацікавило, щоб відкрити його зміст. Для закриття змісту натисніть ще раз на те саме посилання.
Ви знаходитесь на порозі покупки вікон. Для більшої поінформованості подивіться цей відеоролик.
Найпростіший та найдоступніший метод визначення - це метод "свічки".
Метод базується на тому, що відбиття вогника свічки (сірника, запальнички и т.п.) від поверхні з К-покриттям має більш світлий відтінок в порівнянні з поверхнею без покриття. Для визначення поверхні з покриттям необхідно на відстані близько 10 см від поверхні скла розмістити полум'я свічки (запальнички, сірника) і спостерігати відображення вогника від двох поверхонь скла (внутрішня та зовнішня поверхня скла). Ви побачите два відображення жовтого і темно-жовтого кольору. Світліший колір вогника відноситься до поверхні, на яку нанесено покриття.
В однокамерному склопакеті, що складається з двох склів, одно з яких низькоемісійне (к-скло або і-скло), Ви побачите три відображення (див. рисунок). Відповідно в двохкамерному склопакеті (три скла), одне з яких низькоемісійне буде спостерігатися чотири відображення. Найкраще користуватися цим методом, коли поверхня скла захищена від денного світла, тобто в темні години доби.
Існує ще метод органолептичний, тобто "на дотик". Поверхня скла, на яку нанесено покриття, шершаве. Звісно, цим методом можливо скористатися, коли є вільний доступ до поверхні скла, тобто до складання склопакета.
І ще один існуючий метод - інструментальний. Метод базується на ємнісному принципі і дозволяє з допомогою датчика фірми EBOR. GLASS EQUIPMENT LTD визначити:
На ринку віконних профілів домінують: ПВХ, й Алюміній., і те, який матеріал Ви оберете, залежить від багатьох факторів: це й тип будинку, смак замовника й не в останню чергу ціна.
Для житлових приміщень, звичайно, найкраще встановлювати вікна виготовлені із ПВХ-профілю.
Металопастикові вікна не мають потреби в спеціальному догляді, їх не потрібно красити. Вони герметичні, тому мають чудову шумоізоляцію й теплозахисні якості. Температурний діапазон експлуатації виробів із ПВХ від -50 С к +50 С. За класом пожежної безпеки ПВХ належать до матеріалів, які не підтримують горіння. А завдяки унікальній пластичності із Пвх-профіля можна виготовляти вікна будь-яких конфігурацій і розмірів. Кольорова ж гама задовольнить самі ізискані смаки й вимоги щодо сучасного дизайну приміщення.
Щодо конструкцій з алюмінію - оптимальне рішення для заскління більших площ: лоджій, балконів, виготовлення складних конструкий. Найчастіше алюмінієвий профіль використовують на промислових об'єктах, в офісах і торговельних приміщеннях.
Як впливає виготовлення віконних конструкцій на якість і довговічність експлуатації?
Крім ціни, що, безперечно, має важливе значення, варто звернути увагу на надійність компанії-виробника вікон, її виробничі потужності й репутацію. А також ураховувати той факт, що зі збільшенням попиту на сучасні ПВХ або алюмінієві вікна виросла кількість фірм, за короткий час із дешевого матеріалу кустарним методом намагаються виготовляти вікна й двері. Звичайно, про якість таких конструкцій і мови йти не може.
Варто визначити, що віконна конструкція й с клопакет - високотехнологічні промислові продукти, і все, що пов'язане з їхнім виробництвом
-устаткування, матеріали й комплектуючі, персонал, сервіс, повинне мати відповідний рівень. Лише застосування сучасних технологій та встаткування можуть гарантувати справді якісний продукт. Тому, якщо для вас є важливими, теплота звукоізоляція приміщення, захист від впливу погодних умов і довговічність конструкцій варто бути уважним під час вибору підрядника. Крім того, звертати увагу на гарантійні зобов'язання, які на себе бере компанія-виробник.
Як формується ціна на готове вікно?
Можна, звичайно назвати ціну одного квадратного метра виробу, але вона буде дуже приблизною. Кожна віконна конструкція сугубо індивідуальна, відповідно й ціна формується індивідуально. Вона буде залежати від конструктивних особливостей виробу: форми, типу склопакета, кількості стулок, типу відкривання, кольори профілю, додаткових комплектуючих, як підвіконня, відливи, укоси, противомаскитні сітки, і т.п.. Важливе значення також має обсяг замовлення, що безпосередньо впливає на суму знижки.
Пластиковые окна - чем же они хороши:
Деревянные окна – это вековая традиция, к которой мы привыкли. Они несут в себе классическую изысканность и современную функциональность, хорошо сочетаются с мебелью, дверьми, паркетом.
Древесина является традиционным материалом, применяемым в производстве окон. И это не случайно, так как ее природные свойства во многом отвечают требованиям, предъявляемым к оконным блокам. Современные деревянные окна имеют хорошие показатели по прочности и изоляции. Однако натуральные материалы в век полимеров становятся все дороже и деревянные окна являются весьма недешевой продукцией.
Плюсы деревянных окон:
Минусы деревянных окон:
Многие считают, что деревянные окна значительно безопаснее пластиковых, более экологичны. Дерево - натуральный материал и само по себе не содержит синтетических веществ. Но не покрытие деревянных окон! Если не обрабатывать окно специальными пропитками, лаками, красками, оно просто сгниет. Поэтому исключительно экологически чистого окна Вы не получите.
Передовые технологии глубокой пропитки и покраски позволяют делать процедуру обновления защитного покрытия более редкой - раз в пять-семь лет. Но каким бы качественным ни был защитный слой, микротрещины в нем все же появляются, и поэтому полная защита от проникновения влаги в конструкцию рам принципиально не может быть обеспечена. Таким образом, со временем структура материала и размер изменяются. Дерево начинает деформироваться. Окна либо перестают плотно закрываться, либо с трудом открываются, либо и то, и другое происходит одновременно.
Вікна вже не розглядаються лише як частина захисту Вашого будинку від негоди і витівок природи. У очах обивателя сучасні вікна несуть ще одну важливу функцію – прикрасу фасаду будинку. При цьому вікна можуть бути не менш ефективні і практичні в питаннях зберігання тепла.
Оскільки ціни на енергоносії мають тенденцію постійного зростання, багато хто серйозно замислюється про заміну вікон в своїй квартирі, причому обов'язковою умовою в цьому випадку стає установка склопакету, як заходи по підвищенню властивостей вікна по економії енергії. Але перш ніж замовити конструкцію із склопакетом необхідно розглянути декілька питань.
Кращим вибором для підвищення теплоізоляційних властивостей вікна є склопакети із спеціальним покриттям, які можуть дозволити зменшити тепловтрати вікна 50 %. Це, безумовно, позитивно позначиться на скороченні витрат на опалювання квартири в холодну пору року і охолоджування в спекотну погоду. У холодні дні вікно, засклене склопакетом, забезпечить більший комфорт, ніж вікно з одинарним склом: при правильній експлуатації Ви можете до мінімуму скоротити можливість випадання конденсату і замерзання скла. У склопакеті, повітря, яке заповнює простір між листами скла, повністю висушене, і тому він не буде причиною випадання роси на поверхні скла при великій різниці температур усередині і зовні приміщення. Герметична повітряна камера склопакета також забезпечує чудову теплову ізоляцію.
Ще однією перевагою застосування склопакетів у вікні є вища безпека будинку. Оскільки існує можливість нанесення на стекла склопакета спеціальних плівок, які підсилюють показники міцності скла. При цьому сама конструкція склопакета, яка включає мінімум два листи скла, визначає великий захист від зловмисників, ніж одинарне скло, встановлене у Вашому вікні. Вибираючи вікна з склопакетом, Ви також можете підсилити їх конструкцію шляхом установки протизламної фурнітури. Причому склопакет може бути встановлений не лише в метало-пластикові вікна, як вважає багато хто, але також в алюмінієві і дерев'яні вікна.
Сучасні вікна з склопакетами представляють стиль і перебіг будівельної моди. Внаслідок чого багато власників квартир з особливою увагою відносяться до вибору зовнішнього вигляду, як самого вікна, так і його заповнення, а саме – склопакета, який може бути затонованим спеціальними плівками різних кольорів і рівня світлопровідності.
Останнім часом на ринку з’явилися віконні конструкції, виготовлені з профілю Salamander за дуже низькими цінами, що відповідно наштовхує на висновки про підробку цієї профільної системи.
Справжній профіль Salamander має на тильній стороні (після монтажу її не видно) таке маркування (нанесене методом вибиття):
Інший тип маркування - нанесений спеціальним струменевим принтером для друку на погонажних виробах (схема і розшифровка)
Виробництво ПВХ-профілю здійснюється у відповідності з технічними вимогами RAL GZ 716/1. Система організації виробництва і контролю якості сертифіковані згідно норм DIN ISO 9001. Для виготовлення ПВХ-профілю використовуються сучасні компаунди з рецептурою DIN 77/48 – PVC-U, EDLP, 80-25-23.
Крім того, слід зауважити що наявність плівки з маркуванням Salamander не означає справжність цього профілю, тому перед монтажем вікон обов’язково перевіряйте наявність фірмового маркування.
P.S. За «випадковим» збігом обставин вікна Salamander за дуже низькими цінами продаються віконними компаніями в разом із українською профільною системою ALM Plast, яка чомусь конструкційно дуже схожа на профільну систему Salamander.
Для того, щоб металопластикові вікна служили довго та надійно, не полінуйтеся інколи робити капітальне миття вікон та виконувати наступні дії:
Регулярне провітрювання
Металопластикові вікна характеризуються високою щільністю з’єднань, тому в закритому вигляді вони пропускають дуже мало повітря. Із-за цього, в повітрі накопичується волога, особливо на кухні. Найчастіше це проявляється на склопакетах у вигляді запотівання та конденсату. Для упередження таких явищ необхідно регулярно провітрювати приміщення.
Догляд за рамами металопластикового вікна
За своїми хімічними властивостями профіль нестійкий до кислотних розчинів. Тому миття вікон необхідно здійснювати засобами, що не містять розчинників, абразивних речовин чи ацетону. Можна купувати спеціальні засоби догляду за металопластиковими вікнами чи мити їх з допомогою звичайного мильного розчину. Намагайтеся не допускати ударів по зовнішніх поверхнях профілю та уникайте подряпин.
Гумові ущільнювачі металопластикового вікна
Гумові ущільнювачі, які проходять по периметру рами та створки, забезпечують їх щільне прилягання одне до одного. Завдяки еластичності та міцності гумові ущільнювачі захищають приміщення від дощу та протягів.
Матеріал, з якого виготовляють ущільнювачі, як і все навколо, з часом старіє. Тому, щоб продовжити термін експлуатації та зберегти еластичність ущільнювачів, необхідно один-два рази в рік протирати їх спеціальними силіконовими змащувачами (аналогічні автомобільним). Розпиляти змащувач необхідно на ганчірку, потім протирати ганчіркою по ущільнювачу. Під час протирання ущільнювачі можуть зміщатися за ганчіркою, тому після цього процесу їх необхідно акуратно повернути на своє місце. Вони повинні лежати акуратно по периметру, не натягатися та не утворювати складки.
Віконна ручка металопластикового вікна
Віконна ручка може з часом розхитатися. В такому випадку, необхідно припідняти декоративну планку, що знаходиться під ручкою, повернути її з вертикального в горизонтальне положення та затягнути з допомогою викрутки гвинти.
Водовідвід металопластикового вікна
Всі металопластикові вікна мають водовідвідні канали. Вони розміщені в нижній частині рами, їх можна побачити, відкривши створку вікна. Необхідно час від часу вичищати бруд з цих каналів.
Фурнітура
Металопластикові вікна оснащені фурнітурою. Для продовження терміну експлуатації та збереження зовнішнього вигляду фурнітури, необхідно двічі на рік змащувати всі її рухомі частини маслом (можна використовувати високоякісне машинне або швейне масло).
Термін служби вікна залежить насамперед від того, скільки уваги приділяє власник дому зовнішньому вигляду та функціональному стану своїх вікон. При регулярному догляді дерев'яні вікна прослужать Вам 20-50 років залежно від умов місцерозташування вікна.
Дерево є живим матеріалом, воно розбухає та всідається із-за здатності поглинати та випаровувати вологу, тому як правило тріщини в покритті можуть з'являтися на нижніх ділянках рам, де постійно накопичується вода чи сніг.
Під час виробництва вікон воно обробляється спеціальними фарбами для стійкості до атмосферної вологи як мінімум на 5-10 років, проте в процесі експлуатації вікон необхідно періодично під час миття вікон перевіряти стан лакофарбового покриття, чи немає ніяких пошкоджень та тріщин. При виявленні тріщин, необхідно обробити її (попередньо висушивши) будь-яким водовідштовхуючим засобом.
Профілактичні роботи по догляду за дерев'яними євровікнами:
1. Всі профілактичні роботи слід виконувати тільки при температурі повітря вище +5 градусів.
2. Всі рухомі частини фурнітури вікна слід змащувати 1-2 рази на рік.
3. Після першого року служби вікна фурнітуру слід відрегулювати . В подальшому регулювати фурнітуру слід 1 раз на 3-5 років.
4. Ущільнюючі прокладки слід перевіряти на предмет пошкодження і у разі виявлення слід замінити. 1-2 рази на рік всі ущільнювачі необхідно вичищати від бруду та пилюки.
5. Перевіряти лакофарбове покриття на наявність дефектів та ушкоджень. При виявленні слід підмалювати дефекти поверхні за допомогою фарби чи лаку.
6. Не допускати попадання в фурнітуру піска, бруду, будівельного розчину.
7. Фурнітура має 3 шари захисту від корозії, тому не допускається протирати її елементи розчинниками будь-якого походження, а також малювати фурнітуру.
8. Забороняється мити дерев'яні євровікна миючими засобами, що містять кислоту, роз'їдаючі речовини та абразиви. Недопустимо обробляти вікна нітролаками, органічними розчинниками та розчинниками лаків.
В більшості випадків профілактичні роботи не є трудомісткими, однак дозволяють уникнути в подальшому дорогого ремонту та заміни вікон.
Віконні конструкції з алюмінієвих профілів не потребують тривалого й дорогого обслуговування. На відміну від інших матеріалів, через деякий час вони не потребують циклювання, шліфування і фарбування.
Для видалення забруднень із алюмінієвих рам досить використати розчин мила або прального порошку. При видаленні вуличного бруду із зовнішньої сторони рам не рекомендується використати речовини, що чистять, утримуючі абразивні матеріали або розчинники. Гладка поверхня рами швидко втратить свій блиск, а при повторенні такого "миття" втратить і кольори.
Алюмінієві рами малюють з використанням спеціальної порошкової технології. Це покриття досить міцне, але й воно вимагає дбайливого догляду.
Профілактичні роботи по догляду за алюмінієвими вікнами:
1. Всі рухомі частини фурнітури вікна слід змащувати 1-2 рази на рік.
2. Після першого року служби вікна фурнітуру слід відрегулювати . В подальшому регулювати фурнітуру слід 1 раз на 3-5 років.
3. Ущільнюючі прокладки слід перевіряти на предмет пошкодження і у разі виявлення слід замінити. 1-2 рази на рік всі ущільнювачі необхідно вичищати від бруду та пилюки.
4. Не допускати попадання в фурнітуру піску, бруду, будівельного розчину.
5. Фурнітура має 3 шари захисту від корозії, тому не допускається протирати її елементи розчинниками будь-якого походження, а також малювати фурнітуру.
6. Забороняється мити миючими засобами, що містять кислоту, роз'їдаючі речовини та абразиви. Недопустимо обробляти вікна нітролаками, органічними розчинниками та розчинниками лаків.
Чимало людей уже давно замінили марлю та тюль на вікнах і дверях свого житла на москітні сітки. Добротні захисні сітки естетичні, довговічні й, що найголовніше, безпечні для здоров’я. До того ж спеціально підібраний колір допоможе зробити їх практично непомітними. Про переваги та недоліки москітних сіток читайте далі.
Віконні москітні сітки.
Подихати свіжим повітрям і залишитись в безпеці від укусів комах можна завдяки москітній сітці.
Вони бувають рамкові та рулонні. Рамкова конструкція найпростіша, тому й дешевша. Конструкція складається з алюмінієвої рамки й натягнутої на неї сітки. Ціна в Івано-Франківську на таку сітку коливається від 90 до 150 гривень за квадратний метр.
Рулонні ж сітки можна легко згорнути у спеціальний короб, установлений над вікном. Така конструкція трохи складніше, ніж звичайні рамкові, а тому дорожча.
Перевага рулонних сіток – можливість відкривати й закривати сітку, не знімаючи її з вікна. Найчастіше саму сітку роблять зі скловолокна, покритого вінілом.
Рулонні, або їх називають ролетні, сітки значно дорожчі – від 400 гривень за метр квадратний.
Москітні сітки, як правило, мають білий, коричневий або сірий колір. Рідше трапляються зеленувато-блакитні. Такі кольори обрані невипадково, вони максимально поглинають світлове й теплове випромінювання, що йде з вулиці.
Москітні сітки на двері.
Москітну сітку для дверей можна встановити як на вхідні двері, так і на балконні. Вона прикріплюється до дверей петлями, на яких установлені магніти або защіпки. Завдяки ним двері щільно закриваються. За сіткою не потрібен особливий догляд, вона легко знімається на холодний період року.
Дірки в сітці зроблені дуже дрібного розміру, що забезпечує перешкоду для проникнення різних комах, пуху та сміття з вулиці.
Москітні сітки на двері міцніші за віконні, стійкі до розриву, мають тривалий термін використання.
Дверні москітні сітки, як і віконні, бувають рамкові та ролетні.
Рамкова москітна сітка для дверей аналогічна за своєю конструкцією до віконної сітки. Найкраще її установлювати на балконних дверях чи на дачі. Москітна сітка для дверей виготовляється з посиленого алюмінієвого профілю (рамки). Для зміцнення сітки внизу кріплять відбійну планку, що захищає саме полотно сітки від ненавмисних ушкоджень ногою і домашніми тваринами. Стандартна висота цієї планки 150 мм. Є спеціальні елементи фурнітури: магніти, навісні петлі або пружинні петлі.
За сіткою просто доглядати, її легко демонтувати на холодний період року.
Щодо ролетної сітки на двері, то її короб установлюється у вертикальному положенні, що забезпечує зручне відкривання. Сітка накручується в коробі, закриваючись, фіксується спеціальними защіпками.
Ролетні сітки для дверей економлять площу, з ними не виникають складнощі з демонтажем та зберіганням у холодний період року.
Переваги всіх видів москітних сіток
– Для того щоб очистити таку сітку, її досить протерти вологою ганчіркою або губкою.
– Навесні та влітку вона не лише захищає від сонця та надокучливих комах, а й від тополиного пуху, затримує пилок багатьох рослин, що полегшує життя алергікам.
– Сітки легко встановлюються на будь-які склопакети та двері, не бояться різких перепадів температури й підвищеної вологості.
– Москітні сітки не знижують видимість. Вони відмінно пропускають до приміщення світло і повітря.
– Якщо у вас удома кіт, собака або пернаті, москітна сітка –ідеальний вихід із ситуації.
Недоліки рамкових москітних сіток:
– сітки цього виду треба знімати з вікна на зиму, а значить, доведеться шукати місце для зберігання. Якщо ж залишити сітку на зимовий період на вікні, то до літа вона може бути розірвана;
– конструкція цієї сітки не дуже міцна – пластикові куточки, що скріплюють раму, ламаються при незначному ударі;
– їх неможливо встановити там, де близько до вікон розміщені решітки.
Недоліки рулонних москітних сіток:
– у рулонної або, як її ще називають, ролетної сітки дуже громіздка конструкція, яка кріпиться із зовнішнього боку вікна. Тому за технічними умовами цю сітку далеко не завжди можливо встановити;
– сітки цього виду незручно чистити. Оскільки їх неможливо зняти, мити доводиться з вікна, що досить незручно та небезпечно, якщо ви живете на верхньому поверсі квартири;
– ролетні сітки не дуже надійні. Якщо сітку часто висувати й засувати, вона може поламається;
– ще одним недоліком можна вважати високу вартість виробу. Ціна за квадратний метр ролетної сітки – від 400 гривень.
Недоліки дверних москітних сіток:
– незначна міцність;
– з часом, при частому відкриванні-закриванні дверей, сітка перестає щільно прилягати. Відповідно, до приміщення можуть потрапляти комахи, тополиний пух.
Усі види москітних сіток можна купити в магазинах компанії «Захід-Пласт» або замовити по телефону.
Стільниці зі штучного каменю або як їх називають виробники акрилові стільниці отримали свою назву за те, що вони складаються з мінеральних речовин (крошки натуральних каменів), а сполучною речовиною для її виготовлення є акрил.
Переваги стільниць зі штучного каменю:
З усього перерахованого вище випливає, що акрил - незамінний матеріал в будинку людини, яка любить оригінальний дизайн і дорогий зовнішній вигляд.